„Vaikas – tai gražus kūrinys, turintis neribotų galimybių“
Header

Paskaita „Kaip suprasti savo vaiką?“

2019 vasario 25

Vasario 21 dieną Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba vykdydama ES projektą „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas“ kartu su Kelmės rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialiste Daiva Stoniene organizavo renginį „Psichologinė pagalba šeimai“, skirtą tėvams (globėjams). Renginyje dalyvavo apie 50 Kelmės rajono tėvų iš skirtingų ugdymo įstaigų. Tėveliai turėjo galimybę išklausyti psichologės Valijos Šap paskaitą „Kaip suprasti savo vaiką?“. Lektorė su didele konsultavimo, švietėjiškos ir ekspertinės veiklos patirtimi papasakojo, kas lemia efektyvius tėvų ir vaikų santykius bei vaiko psichologinę savijautą šeimoje.

Kaip teigia psichologė Valija Šap, vaiko pozicijos šeimoje gali būti įvairios:

– Aš esu reikalingas ir mylimas, ir aš jus myliu;

– Aš esu reikalingas ir mylimas, o jūs egzistuojat dėl manęs;

– Aš esu nemylimas, bet iš visos širdies noriu priartėti;

– Esu nereikalingas ir nemylimas, palikite mane ramybėje.

Psichologė pateikė pavyzdžių iš savo praktikos, kaip padėti šeimai įvairiose situacijose, identifikavus vaiko poziciją. Atsakydama į dalyvių klausimus, psichologė pabrėžė, kad kai kurios tėvus neraminančios situacijos, pvz., paauglio atžarumas ir neklusnumas, yra natūrali socialinės brandos išraiška, ir rūpintis reikėtų ne tada, kai paauglys maištauja, o tada, kai jis su viskuo sutinka, nes tai yra nukrypimas nuo normalios psichosocialinės raidos dėsningumų.

Kas formuoja tėvų ir vaikų efektyvius santykius? Psichologė teigia, kad tai ilgalaikiai auklėjimo būdai, elgesio ribos, vaiko minčių ir jausmų supratimas, problemų sprendimas bei vaiko psichologinė savijauta šeimoje.

Taip pat iš anksto užsiregistravusioms šeimoms, susiduriančioms su vaikų auginimo ir auklėjimo iššūkiais, buvo teikiamos individualios konsultacijos. „Kentėti nenormalu, kreiptis pagalbos yra normalu“, – pabrėžė psichologė.

Organizatoriai tikisi, kad tėveliams psichologinės žinios buvo naudingos ir dėkoja už aktyvų dalyvavimą renginyje.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.